Article

Roboty koszące, traktory ogrodowe – Katowice

Samobieżne maszyny koszące stają się coraz bardziej popularne w Katowicach. Na większych terenach zieleni spotyka się już w zasadzie tylko traktory ogrodowe, które nie tylko ułatwiają pielęgnacje dużych trawników, ale i znacznie ją uprzyjemniają. Bardzo nowoczesną opcją „kosiarki”, stosowaną na mniejszych trawnikach, są za to roboty koszące, które wyręczają „gospodarzy” w porządkach ogrodowych i pozwalają tym samym zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Czy warto zdecydować się na traktor ogrodowy? Na jakiej zasadzie działają roboty koszące? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania – koniecznie przeczytajcie nasz artykuł do końca!

Roboty koszące Katowice – automatyczne kosiarki

Roboty koszące to automatyczne kosiarki do trawy, które samodzielnie koszą trawniki w przydomowych ogrodach. To nie tylko sam robot, ale cały system, obejmujący także stację dokującą oraz przewody niskiego napięcia. Dzięki przewodom można wyznaczyć strefy pracy robota, a także wskazać mu drogę powrotną do stacji. Urządzenie przemieszcza się po ogrodzie, kosząc powierzchnię trawnika zgodnie z ustaleniami użytkownika.

Rozważając zakup robota koszącego, warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje – m.in. czujnik deszczu, dzięki któremu robot przerwie swoją pracę w momencie pogorszenia się warunków pogodowych. Niektóre modele posiadają także alarm, który zabezpieczają je przed kradzieżą.

Traktory ogrodowe Katowice – wielozadaniowa „kosiarka”

Koszenie dużych terenów zwykłą kosiarką jest czasochłonne i męczące, dlatego warto wybrać do tego zadania traktory ogrodowe, które są niezwykle wygodne. Wyposażone są m.in. w komfortowe siedzisko, kierownicę i przekładnię zmiany biegów. Ponadto, producenci wyposażają często te samobieżne kosiarki w wygodne fotele o regulowanej wysokości, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkownika. Traktory ogrodowe charakteryzują się również niezrównaną szybkością koszenia.

Na rynku są traktory o różnej mocy i – podobnie jak w przypadku kosiarek spalinowych – ich moc powinniśmy wybrać w zależności od rozmiaru terenu do skoszenia. Im większa powierzchnia trawnika, tym większą moc traktora ogrodowego należy wziąć po uwagę. Mocniejsze traktorki radzą sobie też lepiej ze wzniesieniami. Przy wyborze powinniśmy jednak największą uwagę zwrócić na wydajność i osprzęt – szerokość i ilość noży, a także inne wyposażenie – np. rozdrabnianie skoszonej trawy i pojemnik na nią (później może posłużyć nam jako kompost) oraz system utrzymywania równego kierunku jazdy. Traktor winien także mieć koła o bieżniku wyprofilowanym tak, by nie powodował niszczenia trawnika. W sklepach czekają też ciekawe akcesoria do prac ogrodowych – wertykulatory i aeratory, siewniki i walce, które dobrze wgniatają nasiona w ziemię. Z traktorka można zrobić ogrodowy kombajn!

Samobieżne maszyny koszące zamienią monotonny obowiązek w przyjemną rutynę, dzięki której możesz szybko wypielęgnować swój trawnik i w spokoju cieszyć się czasem wolnym w ogrodzie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą robotów koszących i traktorów ogrodowych.