Article

Roboty koszące, traktory ogrodowe – Olkusz

blankWiadomo, że ogród to miejsce, na które nie może dziś pozwolić sobie każdy, ale posiadacze zielonych terenów, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że muszą o nie dbać. W przeciwnym razie zamiast piękna, powstanie chaos ciężki do naprawienia. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych do rozwiązania. Wystarczy tylko wziąć sprawy w swoje ręce, co można uczynić z robotami koszącymi i traktorami ogrodowymi. W zależności od tego, ile czasu zamierzasz poświęcić na pielęgnacje ogrodu, powinieneś dopasować pod to odpowiedni sprzęt. Olkusz zalicza się do miast, w których możesz mieć sprzęty i akcesoria ogrodowe na wyciągnięcie ręki.

Robotem koszącym przez Olkusz

Wśród ogrodników na pewno znajdą się tacy, którzy nie mają całego dnia na pielęgnację trawnika, dlatego też… Z myślą o takich osobach powstał właśnie robot koszący. Mieszkańcy Olkusza, także mogą sobie pozwolić na takie udogodnienie. Jest to bardzo wygodna opcja, bo nie jest potrzebny żaden wysiłek. Wystarczy tylko rozprowadzić przewód obwodowy, który będzie wyznacznikiem terenu, po którym poruszać się będzie robot. Zdumiewające jest to, że… Trawa kosi się sama. Użytkownik może ustawić swojemu urządzeniu długość czasu pracy i samemu zająć się czymś innym. Dla wielu posiadaczy robotów koszących coś takiego jest niesamowitym odciążeniem, którego uwieńczeniem są wspaniałe efekty. Jeśli jednak jesteś osobą, która lubi mieć zawsze wszystko pod kontrolą, możesz bez problemu monitorować swojego pomocnika z każdego miejsca… Za pomocą smartfona, bądź tableta.

Traktory ogrodowe w Olkuszu

Istnieją też tacy ogrodnicy, którzy po prostu lubią trzymać kierownicę i spędzać czas na pracach ogrodowych całymi dniami. Dla takich osób, najodpowiedniejszy będzie traktor ogrodowy. Taki pojazd jest niezwykle wydajny i możliwe jest korzystanie z niego przez wiele godzin. Taka maszyna charakteryzuje się niezwykłą precyzją, która jest osiągana dzięki wielofunkcyjności, na jaką składa się koszenie, zbieranie trawy do kosza i mulczowanie. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kołom trawnik pozostanie w nienaruszonym stanie, prezentując przy tym zdrowy wygląd. Produktem, na który warto zwrócić uwagę jest traktor ogrodowy Castelgarden PTX 200 HD. Został wyposażony w bardzo mocny, 2 cylindrowy silnik Briggs & Stratton o mocy, sięgającej maksymalnie do 22KM. Taki pojazd sprawdza się doskonale na dużych powierzchniach. Jego szerokość koszenia to aż 102 cm. Posiada także automatyczną przekładnię hydrostatyczną, co pozwala na bezstopniową zmianę prędkości podczas jazdy.

Traktor czy robot?

Nie ma ustalonej odgórnie reguły na to, co jest lepsze. Wszystko zależne jest od tego, jakie potrzeby ma użytkownik. Jeśli jesteś posiadacze niewielkiego terenu zielonego i masz mnóstwo codziennych zajęć, wybierz robota. Z kolei… Jeśli lubisz sam nad wszystkim panować, a Twój ogród jest obszerny, wybierz coś, co da Ci poza rozrywką, wspaniałe efekty – czyli traktor ogrodowy. Na naszej stronie znajdziesz wiele urządzeń, kosiarek, jak i różnych akcesoriów do ogrodu, które na pewno uczynią go piękniejszym. Zapraszamy do Olkusza!