Article

Roboty koszące, traktory ogrodowe – Rybnik

blankWspółcześnie na rynku nie brakuje udogodnień niemal w każdej sferze życia – m.in. w gotowaniu, w sprzątaniu i… w pracach ogrodowych. Dbanie o tereny zieleni w Rybniku z każdym rokiem jest coraz łatwiejsze, a to wszystko za sprawą nowoczesnych urządzeń, które nie tylko usprawniają i uprzyjemniają rozmaite czynności (jak np. koszenie trawnika), ale często również wyręczają nas w obowiązkach. Takimi maszynami są roboty koszące oraz traktory ogrodowe, nad których zakupem zdecydowanie warto się zastanowić. Dlaczego? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Roboty koszące Rybnik – automatyczne kosiarki do trawy

Roboty koszące to automatyczne kosiarki do trawy. Są one znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na systematyczne koszenie trawnika. Te maszyny nie wymagają obsługi, pracę wykonują całkowicie automatycznie – wystarczy odpowiednio je zaprogramować. Koszenie nie jest ich jedyną funkcją. Roboty koszące potrafią sprawdzać wysokość trawy oraz – gdy ich akumulator się rozładowuje – zawsze wracają do stacji dokującej na czas. Wiele modeli posiada również alarm, który chroni je przed kradzieżą, dzięki czemu nie musimy się o nie martwić. Innym atutem tego sprzętu jest to, że w trakcie koszenia równomiernie rozkładają trawę, dzięki czemu jest ona od razu nawieziona i nie trzeba kłopotać się zbieraniem trawy i kompostowaniem jej. Jedyną wadą tego urządzenia zdaje się być to, że sprawdzają one się jedynie na niewielkich ogrodach…

Traktory ogrodowe Rybnik – dla dużych trawników

Chociaż roboty koszące nie sprawdzą się na dużych powierzchniach, tak istnieją inne urządzenia, które podołają temu zadaniu. Traktory ogrodowe doskonale sprawdzą się zarówno w wielkich ogrodach, jak i terenach zieli – np. w parkach i pasach zieleni przy drogach. Te maszyny są niezwykle komfortowe w użytkowaniu – m.in. posiadają ergonomiczne siedzisko, które można dowolnie regulować, a tym samym dopasować indywidualnie do osoby obsługującej oraz charakteryzują się dużą szerokością roboczą, dzięki czemu koszenie z nimi przebiega sprawnie! Przy zakupie traktorka ogrodowego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry. Niezwykle ważne są:
– szerokość koszenia (przynajmniej jeden metr);
– moc (im większa, tym z większym terenem maszyna może kosić);
– ilość noży (duża ilość gwarantuje dokładne koszenie.
Warto zwrócić również uwagę na dodatkowe elementy i funkcje traktorka ogrodowego, np. kosz do gromadzenia skoszonej trawy. Niektóre modele posiadają funkcję bocznego wyrzutu trawy, którą następnie trzeba zebrać, a jest to żmudne zadanie. Istnieją jednak modele, które posiadają możliwość rozdrabniana trawy i od razu przy koszeniu nawożą trawnik. Niestety i one mają wadę – takim traktorkiem należy kosić często.

Roboty koszące i traktory ogrodowe umożliwiają uzyskanie pięknego trawnika. Pozwalają również zaoszczędzić mnóstwo czasu i zdecydowanie ułatwiają koszenie, co bez wątpienia jest ogromną zaletą dla osób zapracowanych lub dbających o tereny zieleni. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Agrokent, gdzie nie brakuje profesjonalnych sprzętów i maszyn ogrodniczych!