Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Nie od dziś wiadomo, że regularne koszenie trafi wzmacnia ją i pozwala na kontrolę nad chwastami. Do tego celu niezbędny jest profesjonalny sprzęt, który pobudzi źdźbła w naszym przydomowym ogrodzie do krzewienia się. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele interesujących kosiarek spalinowych, jednakże szczególną uwagę warto zwrócić na kosiarki spalinowe mielące lub z bocznym wyrzutem. Dlaczego?

Kosiarki spalinowe doskonale sprawdzają się również na dużych powierzchniach. Urządzenie z systemem mielącym polecane są przede wszystkim do trawników ozdobnych i często koszonych. Rozdrobniona trawa nie musi być zbierana i nie szkodzi murawie – nie powoduje gnicia trawnika. System bocznego wyrzutu przydaje się do koszenia przerośniętej trawy. Źdźbła odrzucane są na bok i wymagają dodatkowego, ręcznego zbierania, co może być nieco pracochłonne, ale opłaca się. Taką trawę możemy przeznaczyć na kompost, który posłuży nam w przyszłości za naturalny kompost, dzięki czemu nasz przydomowy ogród będzie prezentował się jeszcze piękniej!

Decydując się na kosiarkę spalinową mielącą lub z wyrzutem bocznym należy zwrócić uwagę również na jej cechy. Aby przyjemnie i łatwo pracowało nam się ze wspomnianym urządzeniem, powinny mieć one odpowiednie parametry obrotu noża lub żyłki – nie mniejsze niż 3000 obrotów na minutę. Nie można również zapomnieć o mocy kosiarki, możliwości regulacji wysokości koszenia oraz wyposażenie w dodatkowe funkcje, pomocne na przykład przy usuwaniu mchu z trawnika. Dużym ułatwieniem jest również prosta obsługa oraz dostęp do serwisu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kosiarek spalinowych mielących i z bocznym wyrzutem w sklepie Agrokent. Wszystkie nasze sprzęty pochodzą od znanych i lubianych producentów, co jest gwarancją wysokiej jakości urządzenia. Zachęcamy również do kontaktu – z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy w wyborze idealnego sprzętu ogrodowego.