Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wertykulacja polega na nacięciu darni w celu napowietrzenia korzeni, pomaga także w pozbyciu się obumarłej warstwy trawy, mchów i chwastów. Przeprowadza się ją za pomocą wertykulatora, który za pomocą ostrzy jest w stanie stworzyć przestrzeń dla powietrza i wycięcie niechcianych roślin. W naszym sklepie dostępne są urządzenia w różnych wersjach – prosto od sprawdzonych i cenionych producentów!

Wertykulatory ręczne to narzędzia polecane do niewielkich przestrzeni lub ogrodów z miejscami trudno dostępnymi. Doskonale penetrują one darń i pozbywają się zbędnych, obumarłych roślin. Tego typu wertykulatory wymagają od użytkownika cierpliwości i siły, aby równolegle nacinać powierzchnię trawnika.

Wertykulatory elektryczne są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem – szczególnie, jeśli posiadamy większy trawnik. Jedyną ich wadą jest ciągnący się za użytkownikiem kabel, który może nieco skomplikować wszelkie czynności. Decydując się na zakup tego urządzenia powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego szerokość roboczą i moc silnika. To od tych parametrów będzie zależała efektywność i szybkość naszej pracy. Należy także pamiętać, aby przy zakupie wertykulatora, jak i każdego innego urządzenia do pielęgnacji ogrodu, nie kierować się jedynie jego ceną. Zdecydowanie lepiej kupić droższy sprzęt od solidnego producenta, który posłuży nam przez wiele sezonów i pozwoli na komfortowe porządki na przydomowym terenie.

Istnieje jeszcze jeden rodzaj wertykulatorów, wertykulatory spalinowe, które przeznaczone są dla doświadczonych ogrodników. Znakomicie sprawdzają się na dużych powierzchniach i – podobnie jak w przypadku ich elektrycznych pobratymców, przy ich zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na ich parametry – szerokość roboczą i moc silnika. Niestety, choć wertykulatory spalinowe gwarantują sprawną i dokładną pracę, tak są niezwykle głośne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wertykulatorami. Zachęcamy również do skontaktowania się z nami – z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze najbardziej optymalnego i korzystnego rozwiązania dla ogrodu!